پاکستان: اوباش خشمگین معبد تاریخی در استان خیبرپختونخوا را تخریب کردند | پاکستان: اوباش دیوانه در استان خیبرپختونخوا معبد تاریخی را تخریب و آن را به آتش کشیدند

[ad_1]

میز دیجیتال ، اسلام آباد. مورد دیگر عدم تحمل مذهبی روز پنجشنبه در پاکستان آشکار شد. یک معبد هندو به رهبری روحانیون محلی یک معبد هندو را در روز چهارشنبه در منطقه کاراک در کهات در استان خیبر پختونخوا تخریب کرد. نه تنها این ، جمعیت بنیادگرایان نیز معبد را به آتش کشیدند. فیلم های این حادثه در شبکه های اجتماعی ظاهر شد که بسیاری از مردم دیوارها و سقف معبد را شکستند.

یک حساب توییتر با عنوان “جنگ اقلیت های پاکستانی” نیز ویدیویی را در توییتر منتشر کرد که نشان می داد مردم به وضوح معبد را خرد می کنند.به گفته یک روزنامه نگار در پاکستان ، هندوها از دولت اجازه توسعه معبد را دریافت کرده اند. اما روحانیون محلی ترتیب این کار را دادند تا یک جمعیت برای تخریب معبد. همچنین شایعه شده است که در حالی که معبد در زیر زمین غرق شده است ، اداره محلی و افسران پلیس تماشاگران ساکت می مانند. فعالان حقوق بشر ساکن پاکستان و سایر کشورهای جهان اقدام علیه اقلیت هندو را محکوم کردند.

واکنش مردم نسبت به این حادثه اینگونه بود
مبشیر زیدی ، روزنامه نگار اهل کراچی ، در توییتر خود نوشت: “گروهی به رهبری روحانیون محلی یک معبد هندو را در منطقه کاراک در استان خیبر پختونخوا تخریب کردند. هندوها اجازه تمدید معبد را از دولت گرفته بودند ، اما مولوی ها جمعیت را جمع کردند و معبد را ویران کردند. اداره پلیس یک تماشاگر ساکت باقی ماند.

شاما جونجو ، فعال حقوق بشر مستقر در لندن در توییتر خود نوشت: “این پاکستان جدید است! معبد هندوها تحت حاکمیت دولت PTI در شهر کاراک در خیبر پختونخوا تخریب شد. پلیس فریاد می زد که “الله اکبر” جمعیت را متوقف نکرد. یک روز ناجور که نمی توان آن را سرزنش کرد.

به گزارش خبرگزاری PTI ، عرفان مروت ، افسر پلیس منطقه گفت که این حادثه از روستای تری در ولسوالی کاراک خیبر پختونخوا بوده است. به گفته مروت ، کار در حال گسترش معبد مورد مخالفت او است. جمعیت ساختمان جدیدی را که در نزدیکی سازه قدیمی ساخته شده بود تخریب کردند. تاکنون هیچ پرونده ای در این حادثه ثبت نشده و هیچ بازداشتی صورت نگرفته است. لالچاند مالحی ، دبیر پارلمان فدرال پاکستان ، لالچند مالحی وی را به شدت محکوم کرد. وی گفت: برخی گروه ها در انجام چنین اقدامات ضد اجتماعی برای بی اعتبار کردن پاکستان فعال هستند.

وی گفت که دولت چنین حوادثی را تحمل نخواهد کرد. مالحی گفت که وی از مدیریت منطقه خواسته است تا FIR را در این پرونده ثبت کند و علیه مجرمان اقدامات قانونی انجام دهد. از سوی دیگر ، محمود خان ، وزیر ارشد خیبر پختونخوا ، حمله به معبد را حادثه ای ناگوار توصیف کرد. هارون سراب دیال ، رهبر جامعه هندو ، پیشاور ، گفت که عمران خان در مورد ترویج گردشگری مذهبی صحبت می کند ، اما در خود پاکستان ، عبادتگاه های اقلیت ها امن نیست. وی گفت: این حادثه روحیه هندوها را جریحه دار کرد و شورای ایدئولوژی اسلامی باید آن را مورد توجه قرار دهد.[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *