معاون رئیس جمهور افغانستان ارتش پاکستان را مربی استراتژیک طالبان خواند معاون رئیس جمهور افغانستان پاکستان را هدف قرار داده و از گورو استراتژیک PAK طالبان می خواهد

[ad_1]

دفتر دیجیتال ، دهلی نو از دنیای سینما گرفته تا مردم عادی ، داستانهای دوستی بسیار معروف هستند. اما وقتی صحبت از سیاست می شود ، داستانهای دوستی بین رهبران مختلف یا یک حزب به سختی شناخته می شود. ولی این غیر ممکن نیست. به مناسبت روز دوستی ، داستانهای دوستی برخی از سیاستمداران را که هنوز در راهروهای سیاسی شنیده می شوند و حدس می زنند حدس بزنید.

آتال ناراسیمها

در رادار من: دو بودا لبخند زدند - The Sunday Guardian به صورت زنده

دوستی بین آتال بیهاری وجپایی و ناراسیمها رائو بسیار قوی بود. صحبت های دوستی بین دو رهبر در خیابان های سیاست زیاد شنیده می شود. هر دو از احزاب مختلف بودند و ایدئولوژی دو رهبر نیز متفاوت بود. با این حال ، این دو رهبر در جستجوی کمک یا فخرفروشی دریغ نکردند.

کار ناتمام ناراسیمها رائو کامل است

یک کار ناتمام ناراسیمها رائو ، نخست وزیر سابق ، وجود داشت که توسط آتال بیهاری وجپایی تکمیل شد. موضوع در سال 1996 است ، کنگره در انتخابات شکست خورد و BJP بزرگترین حزب شد. ناراسیمها رائو خوشحال بود که وجپای نخست وزیر شد. وقتی مراسم سوگند شروع شد ، ناراسیما رائو به وجپای جی آمد و گفت “زمان پایان کار ناتمام من فرا رسیده است”. این کار ناتمام آزمایش هسته ای بود. چیزی که رائو در زمان نخست وزیری نتوانست به آن برسد. وقتی دیدم دوستم صندلی خود را در دست دارد ، انتظار می رفت که او کار ناتمام را نیز به پایان برساند. آتالجی همچنین با انجام آزمایشات هسته ای با آزمایش دوستی روبرو شد. دو روز پس از مراسم تشییع جنازه ناراسیمها رائو در سال 2004 ، وجپای به منظور ادای احترام به دوست قدیمی خود آمد. در این برنامه ، او دوست خود را “پدر واقعی” برنامه هسته ای نامید. وجپایی همچنین گفت که در مه 1996 ، چند روز پس از نخست وزیری ، “رائو به من گفت که بمب آماده است. من فقط آن را با فشار دادن به جلو منفجر کردم.

پاکستان با دو دوست با هم شکست خورد

این در 27 فوریه 1994 بود ، زمانی که پاکستان پیشنهادی را به کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد از طریق سازمان همکاری اسلامی (OIC) ارائه کرد. او با ترفند خود ، هند را به اتهام نقض حقوق بشر در کشمیر محکوم کرد. ابرهای بحران بر سر دولت ناراسیمها رائو عمیق تر شد. مشکل قبل از هند این بود که در صورت تصویب این قطعنامه ، هند باید با تحریم های شدید اقتصادی از سوی شورای امنیت سازمان ملل متحد روبرو شود.

در آن زمان ناراسیمها رائو با چالش های بسیاری از کشورها روبرو بود. ناراسیمها رائو ، نخست وزیر وقت ، امور را به دست خود گرفت و با دقت تیمی را برای نمایندگی هند در ژنو تشکیل داد. گفته می شود که در زمان بحران ما همیشه دوستان خود را به یاد می آوریم و ناراسیمها آتالوس خود را به یاد می آورد. وی بلافاصله هیاتی را تشکیل داد که شامل وجپایی ، سلمان خورشید ، وزیر امور خارجه ، احمد ، فاروق عبدالله و حمید انصاری ، رهبر کنفرانس ملی بود. وجپایی جی در آن زمان رهبر مخالفان بود و قرار دادن وی در این تیم بی اهمیت نبود.

ناراسیمها رائو و وجپایی سپس با کشورهای لیبرال اسلامی ارتباط برقرار کردند. این رائو و وجپایی بودند که دعوت از سفرای شش کشور تأثیرگذار OIC و دیگر کشورهای غربی به دهلی نو را سازماندهی کردند. آتال بیهاری وجپایی ، از سوی دیگر ، تاجران هندو تبار هندی تبار را در ژنو در ژنو آماده مذاکره با تهران می کند. وجپای در این کار موفق شد.

کشورهایی که انتظار می رفت در روز رای گیری قطعنامه از پاکستان حمایت کنند ، دست خود را پس گرفتند. اندونزی و لیبی از قطعنامه تصویب شده توسط سازمان همکاری اسلامی خارج شدند. سوریه همچنین از پیشنهاد پاکستان فاصله گرفته و گفته است که پیش نویس اصلاح شده را مورد بررسی قرار می دهد. در 9 مارس 1994 ، ایران پس از رایزنی ها خواستار تصویب قطعنامه اصلاح شده شد. چین نیز از هند حمایت کرد. پاکستان پس از از دست دادن دو حامی مهم خود ، چین و ایران ، این پیشنهاد را در ساعت 5 بعد از ظهر پس گرفت و هند برنده شد.

سانجی گاندی-کمال نث

در اینجا نحوه یادگیری CM کمال نث از دوستش سانجی گاندی در سالروز مرگ وی - AajTak

هر زمان که سفر سیاسی کمال نات نوشته شود ، قطعاً نامی در آن وارد می شود و آن نام سانجی گاندی است. دوستی بین سانجی گاندی و کمال نات را می توان با این واقعیت قضاوت کرد که این شعار روزگاری بسیار معروف بود – ایندیرا کی دو هاات ، سانجی و کمال نات. ایندیرا کمال نات را سومین پسر خود می داند. کمال نات دان از دوران مدرسه به سانجای بسیار نزدیک بوده است.
این حادثه ، پس از آن کمال نات به سانجای نزدیک شد

سانجی گاندی توسط دولت حزب جناتا ، که پس از وضعیت فوق العاده شکل گرفت ، دستگیر شد. سانجی در زندان Tihar دهلی نگهداری می شد ، اما ایندیرا نگران امنیت خود در زندان بود. وقتی کمال نات از ترس ایندیرا مطلع شد ، راهی منحصر به فرد را کشف کرد. وقتی موضوع در دادگاه در حال بررسی بود ، کمال نات یک تکه کاغذ درست کرد و آن را به طرف قاضی پرتاب کرد. وی همچنین به دلیل این جنایت روانه زندان شد. این همان چیزی است که کمال نات و ایندیرا می خواستند. از آن زمان ، کمال نات به یکی از معتمدترین افراد مورد اعتماد ایندیرا گاندی تبدیل شد.

Jayalalitaa-Sasikala

ساسیکالا و جایالالیتا: یک ارتباط معمایی - The Financial Express

داستان دوستی سابق تامیل نادو Cay Jayalalita و Sasikala بسیار جالب است. افسر IAS Chandraleja ، نزدیک به فرمانده ارشد آن زمان ، Ramacandran ، منبع دوستی بین Jayalalitaa و Sasikala شد. در آن زمان ، شوهر ساسیکالا ناتاراجان از همکاران چاندرالجا بود. او با پرسیدن چندلراجا ، این دو را ملاقات کرد. در واقع ، ساسیکالا می خواست ویدئویی از Jayalalitaa ، یکی از رهبران SM نزدیک ، بگیرد. اولین ملاقات در رابطه با فیلمبرداری این ویدئو به دوستی نزدیک بین این دو تبدیل شد.

در سال 1988 ، ساسیکالا به همراه خانواده اش به خانه Jayalalitaa آمد و زندگی با او را آغاز کرد. به تدریج ، ساسیکالا به یک محرم تبدیل شد. نقش ساسیکالا در تصمیمات مربوط به حزب نیز در حال افزایش است. ساسیکالا مسئول اخراج و انتصاب حزب است. کارشناسان می گویند مسئولیت مراقبت از اموال Jayalalitaa بر عهده ساسیکالا و همسرش ناتاراجان بوده است.

ساچین-جیوتیرادیتیا

ناراحت کننده است که ببینیم

هر دو ساچین خلبان و جیوتیرادیتیا اسکیندیا کار سیاسی خود را با کنگره آغاز کردند. هر دو به عنوان رهبران جوان در کنگره شناخته می شدند. Sachin Pilot و Jyotiraditya Scindia هر دو دوستان بسیار خوبی هستند. به تازگی ، ساچین خلبان نیز این دوستی را با Scindia بازی کرد. در انتخابات میان دوره ای که تازه در مادیا پرادش برگزار شد ، ساچین خلبان نه جلسه در قلعه Scindia Gwalior-Chambal برگزار کرد ، اما در هیچ یک از جلسات چیزی علیه اسکیندیا نگفت. وقتی مورد پرسش رسانه ها قرار گرفت ، او گفت که برای انجام کارهای حزبش آمده است. در همان زمان ، Scindia گفت که آنها کار خود و کنگره خود را انجام می دهند. ساچین خلبان علیه اسکیندیا صحبت نمی کند. تنها دلیل این امر این است که ساچین خلبان بر سر سیاست دوستی دارد. پس از پیوستن Scindia به BJP ، گمانه زنی هایی مبنی بر خروج ساچین از کنگره مطرح شد.

نصرت-میلیمتر

نصرت جهان ، میمی چاکرابورتی نمایندگان TMC به عنوان اعضای LS سوگند یاد کردند - The Economics Times

نصرت جهان و میمی چاکرابورتی هر دو از صنعت فیلم بنگال هستند. هر دو نماینده مجلس جوان هستند و کاملاً مدرن هستند. هر دو مایه افتخار صنعت فیلم بنگالی هستند ، اما هر دو در زمینه سیاست متحد شده اند. به هر حال ، آنها هر دو به طور همزمان در انتخابات لوک صباح از یک حزب (TMC) برنده شدند. وقتی این دو با هم پس از اولین پیروزی به پارلمان رسیدند ، همه نگاه ها به آنها بود. در مجلس سنت ساری و کت و شلوار ، هر دو به سراغ شلوار جین رفتند. همچنین ترولینگ این رهبران با لباس تقریباً مشابه و سبک مشابه وجود داشت. پس از آن ، نصرت جهان اغلب در مورد ازدواج خود ، مذهب خود صحبت می کرد. و میمی اغلب به کمک او می آید.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *