زیدیه و ایدئولوژی هوتو چیست؟ | ثروتمندترین کشور جهان سعودی ها را آزار می دهد ، این سازمان های تروریستی در روز روشن توسط تانک های موشکی توسط ارتش یمن سرقت شدند

[ad_1]

میز دیجیتال (بوپال). شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران می گویند 75 موشک بالستیک به شهرهای مرزی عربستان سعودی در سال 2020 شلیک کرده اند. در بیانیه ای روز دوشنبه ، یحیی سارایا سخنگوی نظامی این گروه گفت که شبه نظامیان در سال گذشته 178 موشک بالستیک دیگر به شهرهای یمن شلیک کرده اند. شین هوا گزارش داد که هدف سایت های نظامی دولت است.

وی افزود: سال گذشته ، شبه نظامیان 267 حمله هواپیماهای بدون سرنشین به عربستان سعودی و 180 حمله هواپیماهای بدون سرنشین دیگر به دولت یمن در شهرهای یمن انجام دادند. سال گذشته نیز پلیس هائیتی حملات پهپادی و موشکی برون مرزی را علیه عربستان سعودی افزایش داد ، اما بر اساس بیانیه های ائتلاف به رهبری عربستان ، بیشتر حملات متوقف شد. در بیانیه های دولت آمده است که گروه شورشی سال گذشته حملات خود را به شهرهای تحت اشغال یمن افزایش داد و صدها نفر را کشته و زخمی کرد.

شبه نظامیان هائیتی کیست …

هوتی یک سازمان سیاسی و تروریستی اسلامی است که در دهه 1990 از شمال یمن نشات گرفته است. ارتش خودش را دارد. شورشیان هوتی از سال 2004 در جنگ با دولت یمن بوده اند. برای شش سال اول ، حوثی ها در استان های خود به جنگ چریکی پرداختند ، اما پس از سال 2010 آنها قدرتمندترین ارتش ارتش شدند و سه شهر بزرگ یمن را تصرف کردند. . با مشاهده این امر ، این سازمان تروریستی تسلیحات پیشرفته ای را که قبلاً هرگز کنترل نکرده بودند ، به دست گرفت. اکنون صدها نفر از نژاد ایرانی در این سازمان دخیل هستند و این حمله همچنان به عربستان سعودی ادامه دارد. عربستان سعودی فقط برای چاه های نفت پراکنده است و گهگاه از ایالات متحده کمک می کند تا از چنین سازمان هایی جلوگیری کند. در حین بمباران بسیاری از چاههای نفت نیز به آتش کشیده شده و دائماً سازمان تروریستی عربستان سعودی را شکنجه می کنند.

شورشیان هائیتی رئیس جمهور پیشین علی عبدالله صالح را در صنعا ، پایتخت یمن کشته اند. لازم به ذکر است که پس از آن در سال 2015 در برابر انگیزه های سیاسی و بی ثباتی جنگ داخلی در یمن آغاز شد. عبدرابو منصور هادی ، که پس از صالح رئیس جمهور شد ، مجبور شد کشور را ترک کند و به عربستان فرار کند. کشورهای عرب سعودی طرفدار اقدام علیه شورشیان هائیتی در یمن هستند. (IANS را وارد کنید)

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *