دولت استان هزینه یک معبد هندو ویران شده توسط اوباش را در پاکستان پرداخت خواهد کرد یک معبد هندو که توسط گروهی از مردم در پاکستان تخریب شده است اکنون با یک صندوق دولتی استانی بازسازی می شود

[ad_1]

میز دیجیتال ، پیشاور. این هفته یک معبد هندو در پاکستان توسط جمعیت مسلمان تخریب شد. اکنون با کمک بودجه دولت استانی احیا می شود. به ما اطلاع دهید که در منطقه Karak در کهات در استان خیبرپختونخوا ، حدود 1500 نفر به رهبری روحانیون محلی وارد معبد هندو شدند و آن را به آتش کشیدند. جمعیت قبل از آتش زدن ساختمان دیوارها را با چکش خرد کردند.

وزیر اطلاعات استان کامران بانگاش گفت: “ما برای از دست دادن حمله متاسفیم.” وی به خبرگزاری فرانسه گفت كه وزیر اعظم دستور بازسازی معبد و خانه مجاور را صادر كرده است. ساخت و سازها با حمایت جامعه هندو در اسرع وقت آغاز می شود. امنیت در محل نیز فراهم خواهد شد. در همان زمان ، دادگاه عالی پاکستان به مقامات دستور داده است که گزارشی درباره حادثه تخریب معبد ارائه دهند. توضیح اینکه تبعیض و خشونت علیه اقلیت های مذهبی در پاکستان معمول است ، جایی که مسلمانان 97 درصد مردم و هندوها حدود دو درصد را تشکیل می دهند.

در سال 1997 ، معبدی در شرایط مشابه تخریب شد. سپس بهبود یافت. این معبد در حدود 160 کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان پیشاور واقع شده است. با این حال ، هیچ هندویی در این منطقه زندگی نمی کند. فدائیان اغلب برای ادای احترام به مقدس هندو سری پارامامسا از این معبد دیدن می کنند. سنت سری پارامان در سال 1947 در هنگام تقسیم هند و پاکستان درگذشت. سنت پاراماهامسا در پاکستان به دنیا آمد.

عرفان الله خان رئیس پلیس منطقه گفت که حدود 45 نفر در ارتباط با این حادثه بازداشت شده اند. شامل مولانا شریف ، یک روحانی محلی است که متهم به تحریک جمعیت است. خان گفت که پلیس همچنین در جستجوی مولانا میرزا آکیم ، رهبر منطقه مسجد علمای اسلام (JUI-F) ، یکی از بزرگترین احزاب اسلامی پاکستان است. سال گذشته ، ایالات متحده پاکستان را به عنوان “کشور با نگرانی ویژه” برای نقض آزادی مذهب ذکر کرد.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *