در حال حاضر پنتاگون در پی گزارش تیراندازی سکوی اتوبوس از خارج مسدود شده است با تیراندازی بر روی سکوی اتوبوس در خارج از پنتاگون ، پس از کنترل شرایط ، محاصره برداشته شد

[ad_1]

دفتر دیجیتال ، دهلی نو نارندرا مودی ، نخست وزیر ، امروز اعلام کرد که جایزه راجیو گاندی هل راتنا با جایزه Major Dhyan Chand Hel Ratna اهدا می شود. نخست وزیر مودی گفت که این تصمیم را به درخواست هموطنانش گرفته است. این جایزه بزرگترین افتخار ورزشی کشور است. این جایزه برای اولین بار در سالهای 1992-1991 اهدا شد. ویشواناتان آناند ، بازیکن شطرنج برای اولین بار با این جایزه تقدیر شد.

چرا Dhyanchand را “جادوگر هاکی” می نامند

سرگرد دایان چند در 29 آگوست 1905 در پرایاگراد به دنیا آمد. در هند ، این روز به عنوان روز ملی ورزش جشن گرفته می شود. نام اصلی دیان چند Dhyan Singh بود. دیان چند در سن 16 سالگی به ارتش هند پیوست. پس از انجام وظیفه ، او هاکی مهتابی را تمرین می کرد ، از این رو نام او دیان چند بود. هند به لطف ورزش خود در المپیک 1928 ، 1932 و 1936 مدال طلا کسب کرد. او در المپیک 1928 آمستردام 14 گل به ثمر رساند. در همین حال ، یک روزنامه محلی نوشت: “این جادو بود ، نه هاکی ، و دیان چند جادوگر است. از هاکی ” از آن پس او را جادوگر هاکی نامیدند. دیان چند در دوران حرفه ای بین المللی خود در 185 بازی 570 گل به ثمر رساند.

تحقیقات با شکستن چوب هاکی انجام شد

این بازیکن بزرگ هاکی در هلند با شک و تردید در توانایی ورزشی دیان چند ، همچنین تحقیر شد و چوب هاکی خود را نیز شکست. این زمانی بود که دیان چند 16 ساله بود. مقامات ورزشی هلند به احتمال وجود آهنربا در چوب هاکی Dhyan Chand توجه کردند ، سپس آن را شکستند و آن را بررسی کردند ، اما چیزی شبیه به آن پیدا نکردند.

هویت در جهان

درجه ای که Dhyanchand باید آهن خود را در زمان خود ثابت کرده باشد را می توان از این نظر که مجسمه او در یک باشگاه ورزشی وین نصب شده بود ، قضاوت کرد که در آن چهار دست و چهار چوب او در آنها به عنوان خدا نشان داده شده است. مترو لندن ایستگاه به نام Dhyan Chand نامگذاری شده است.

رئیس رقص

در طول بازیهای المپیک 1936 ، دیان چند مسابقه ای با آلمان انجام داد. در همین حین ، کفش های خوشه دار و حتی جوراب هایش در آورده شد ، او در نیمه دوم با پای برهنه بازی کرد و همچنین سه گل به ثمر رساند.

آمریکا را با رکورد 24-1 شکست دهید

هند اولین بازی خود را با ژاپن در المپیک 1932 در 4 اوت انجام داد و 11-1 برد. در فینال 11 آگوست ، هند به مصاف میزبان آمریکا رفت. هند رکورد جهانی را 24 بر یک بدست آورد و باز هم مدال طلا را از آن خود کرد. چاند 8 ، روپ سینگ 10 گل به ثمر رساند.

گلزن بر اساس شکایت توسط دیان چند اندازه گیری شد

دییانچاند حتی پس از چندین تلاش متوالی در مسابقه موفق به گلزنی نشد. قبلاً چنین اتفاقی برایش نیفتاده بود. او بارها و بارها تلاش کرد ، اما توپ به گوشه دروازه برخورد کرد و برگشت.

نه تماشاگران و نه هیچ بازیکنی به بازی Dhyan Chand مشکوک نبودند. سرانجام او از طول درب به داور شکایت کرد. همه از شکایت او شگفت زده شدند. چنین چیزی هرگز در تاریخ هاکی رخ نداده است. هنگامی که پست درب بر اساس شکایت دیان چند اندازه گیری شد ، طبق قوانین درب کوچک بود.

پیشنهاد هیتلر رد شد

در بازی هند و آلمان در المپیک برلین در سال 1936 ، آلمان به هند اجازه نداد در نیمه اول حتی یک گل به ثمر برساند. سپس در نیمه دوم ، تیم هند شروع به گلزنی یکی پس از دیگری کرد و فشار ایجاد کرد و آلمان را چهار نفر کرد.

هیتلر قبل از پایان مسابقه ورزشگاه را ترک کرد زیرا نمی خواست باخت تیمش را ببیند. نه تنها این ، در این مسابقه ، هیتلر همچنین خواستار بررسی چوب هاکی سرگرد دایان چند شد. گفته می شود که پس از مسابقه ، سرگرد دایان چند توسط هیتلر برای ملاقات فراخوانده شد و به او پیشنهاد یک پست ارشد در ارتش آلمان را داد. اما دیان چند آن را قاطعانه رد کرد.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.