ثبت 5183 کشته غیرنظامی در افغانستان خشونت بار در سال 2021 تاکنون: سازمان ملل متحد | در جنگ افغانستان و طالبان ، 1659 غیرنظامی کشته و 3،254 نفر دیگر زخمی شدند – سازمان ملل

[ad_1]

میز دیجیتال ، لکنو. انتخابات مجلس سال آینده در اوتار پرادش برگزار می شود ، یعنی. در سال 2022 ، آشیل یداو ، رئیس حزب سوسیالیست و متعاقب آن ، مایاواتی ، این انتخابات را دائماً جالب می کرد. فعالیت آشیل یاداو در UP ارزش دیدن دارد. به نظر می رسد خواهر مایواتی در بازگشت به جریان اصلی بیقرار است. اما با توجه به شرایط فعلی ، گمانه زنی هایی مبنی بر بازگشت BJP وجود دارد. و سرانجام Yogi Adityanat نیز چهره BJP خواهد بود. قبل از این انتخابات ، BJP همچنین مسئله معبد رام را بسته بود. بحث درباره قانون کنترل جمعیت نیز آغاز شده است. با این حال ، گفته نمی شود که BJP از پیروزی اطمینان دارد. دلایل بزرگی برای این امر وجود دارد –

آزادی رفقای قدیمی در پوروانچال

در انتخابات پارلمانی 2017 ، BJP با فرمول جدیدی برای فتح پوروانچال وارد نبرد شد. در انتخابات پارلمانی 2017 ، BJP با احزاب سیاسی کوچکتر که دارای بانک رای مخصوص به خود هستند ، اتحاد ایجاد کرد. BJP از این فرمول استفاده کرد و BJP 115 کرسی از 170 کرسی در 28 منطقه را در انتخابات پارلمانی 2017 به دست آورد. این ارقام واقعاً کاریزماتیک بودند ، اما این رقم فقط توسط BJP به دست نیامد. وی با رأی کاست خود به کاست وابسته به این احزاب کوچک سیاسی کمک کرد. بیایید قدرت این احزاب سیاسی کوچک در پروانچال را درک کنیم که می توانند بازی هرکسی را بسازند یا از بین ببرند.

سهیل

اتحادیه SP

دوغ سوخته نیز با نفس می نوشد ، مورد مشابهی در مورد آشیل یداو وجود دارد. در سال 2019 ، ضرر SP ، متحمل شدن BSP. سپس آشیل اکنون با احزاب کوچکتر برای سال 2022 متحد می شود. SP با Rashtria Lok Dahl ، حزب Janata از Sanjay Chauhan و Mahan Dahl از كشاو Maurya متحد می شود.

ماهان

خفاش های SP در Banaras ، Mathura ، Ayodhya

اگرچه BJP در انتخابات منطقه ای برای panchayat برنده شد. اما برخی از نتایج برای BJP نیز شگفت آور بود. چرا که مهمانی در جاهایی شکست خورده بود که مطلقاً امیدی در آن وجود نداشت. مزایای حل مسئله معبد در آیودیا در نتایج انتخابات منطقه پنچای قابل مشاهده نبود. سلطه حزب سماجوادی در اینجا مشهود بود. نتایج تقریباً مشابهی در Banaras و Mathura مشاهده می شود. بگذارید به شما بگویم که بناراس محل دفتر نخست وزیر نارندرا مودی در لوک صبح است.

آیودیا

جنبش روستایی

کشاورزان این کشور در هشت ماه گذشته مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کرده اند. تأثیر این جنبش بر سیاست اوتار پرادش دیده می شود. قوی ترین تأثیر جنبش روستایی در اوتار پرادش غربی است. وسترن اوتار پرادش Jat Land نامیده می شود ، ضرب المثلی وجود دارد که می گوید “جاتش شیک است”. یکی از دلایل این امر این است که نگرش بسیاری از کاستها با تصمیمات این جامعه شوونیستی تعیین می شود. مشاهده می شود که این جت ها به دلیل حرکت کشاورزان از BJP دور می شوند.

کیسان

نارضایتی برهمن ها

در سال 2017 ، هنگامی که BJP با اکثریت مطلق به قدرت بازگشت ، یوگی آدیتینات ، که از جامعه راجپوت است ، به عنوان وزیر ارشد انتخاب شد. به همین دلیل است که با توجه به داستان مخالفت راجپوت علیه برهمن در دولت یوگی ، از BSP تا SP و کنگره برای افزودن رای برهمنی به طرف خود فعال هستند. پس از ملاقات بین ویکاس دوبی و همکارانش ، رئیس ملی حزب سماء باهوجان (BSP) ، مایاواتی ، دولت یوگی ادیتیاتات را متهم به افزایش جنایات علیه برهمن ها در اوتار پرادش کرد. روشنفکران برهمن مدعی هستند که علی رغم حمایت یک جانبه ، برهمین از نظر سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی در دولت به حاشیه رانده شده اند.

براهمانا

مودی در مقابل یوگی!

بین مودی و یوگی همه چیز درست نیست. در راهروهای سیاسی اوتار پرادش بحثهای زیادی درباره مودی در مقابل یوگی وجود دارد. این بحثها درست به این شکل به وجود نیامده است ، چندین دلیل محکم در پشت آنها وجود دارد. با این حال ، هر بار BJP روشن می کرد که چنین اختلاف در حزب وجود ندارد.

تصویر

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *