بخشش ترامپ از مجریان بلک واتر بحث برانگیز است از آب سیاه گرفته تا G4S ، اینها بدترین اجاره های ارتشهای جهان هستند ، هر بار که رودخانه های خون به زمین می ریزند

[ad_1]

دفتر دیجیتال (بوپال): بلک واتر و دونالد ترامپ در حال حاضر در اخبار بین المللی قرار دارند. شرکت آب سیاه چیست … در واقع ، هر زمان که در سراسر جهان جنگ شود ، بسیاری از کشورها نیز به ارتش مزدور متوسل می شوند. ایالات متحده از ارتش مزدور علیه عراق استفاده كرد. روسیه همچنین ارتش مشابهی را در جنگ اوکراین به راه انداخت. شرکت آب سیاه یکی از این شرکت های نظامی آمریکایی است که کرایه نظامی را ارائه می دهد. بلک واتر در 16 سپتامبر 2007 در بغداد ، عراق بطور بی رویه به سمت افراد غیرمسلح شلیک کرد. در این تیراندازی هفده نفر کشته شدند ، از جمله دو کودک بی گناه. متعاقباً ، در تحقیقات ، دادگاه فدرال ایالات متحده در سال 2014 مقصر شناخته شد و 4 نگهبان شرکت آب سیاه را محکوم کرد. اما اخیراً ، در دسامبر سال 2020 ، رئیس جمهور آمریكا دونالد ترامپ این چهار محكوم را عفو كرد كه منجر به انتقاد جهانی از ترامپ و فعالیت مجدد آب سیاه شد.

براساس گزارش ها ، آب سیاه با قراردادها کار می کند. در سال 1997 توسط یک افسر بازنشسته نیروی دریایی تاسیس شد. آنها در سال 2007 توسط 1 میلیون محافظ آمریکایی در عراق مستقر شدند. در سپتامبر همان سال ، نگهبانان بلک واتر مسلح به مسلسل و نارنجک بی هدف به سمت مردم عراق شلیک کردند. در صفحات تاریخ ، این واقعه به عنوان قتل عام در میدان نیسور شناخته می شود. به دنبال این حادثه ، این شرکت به شهرت بین المللی دست یافت و دو بار به آن ، Xe Services در 2009 و Academi در 2011 تغییر نام داد. در همان زمان ، سازمان ملل متحد به شدت از این تصمیم برای عفو همه عاملان ترامپ انتقاد کرد و گفت این اقدام ترامپ کسانی را که مرتکب جنایاتی مانند قتل عام در عراق می شوند تشویق می کند. بیا ، بگذارید در مورد ارتش استخدام شده برای شما بگوییم که در امتداد برخی از این رودخانه های خون در سراسر جهان جریان دارد.

G4S شرکت امنیتی ویشال

G4S دومین ارتش خصوصی بزرگ در جهان محسوب می شود. این تعداد 6000 و 25000 کارمند دارد. امنیت این شرکت همچنین بر روی امنیت بانک ها ، زندان ها و فرودگاه های سراسر جهان واقع شده است. G4S نیز در بحران های جهانی نقش مهمی در این مناطق داشت. در سال 2008 ، G4S به گروه Armgorg پیوست که ارتش 9000 نفری آن از همه کاروانهای غیر نظامی تأمین در عراق محافظت کرده بود. وی به احزاب وحشی شهرت دارد و همچنین رهبران افغانستان را نیز خود کنترل می کند. G4S یک شرکت امنیتی در بیش از 125 کشور جهان است ، از جمله خطرناک ترین مناطق آفریقا و آمریکای لاتین ، که در آن سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی دارای امنیت بسیار مسلح ، پاکسازی مین ، اطلاعات نظامی و نیروهای آموزشی است. فراهم می کند

گروه منابع وحدت

گروه منابع یونیتی در آفریقا ، قاره آمریکا و آسیا در خاورمیانه فعال است. این شرکت استرالیایی توانست با حضور بیش از 1200 کارمند در سراسر جهان ، نیروهای خود را در عراق افزایش دهد. این ارتش با پیشکسوتانی از استرالیا ، آمریکا و انگلیس معامله می کند. این شرکت خصوصی نظامی بیشتر به خاطر محافظت از سفارت استرالیا در بغداد تا سال 2010 شناخته می شد. این شرکت همچنین به سربازان شیلی برای آموزش دروازه های انسانی و مسلسل آموزش داد.

ارینیس

ایرینی ها از بیشتر دارایی های مهم نفتی عراق محافظت کرده اند. ارینیس همچنین با قراردادهای وزارت امور خارجه ایالات متحده در عراق سر و کار داشت. بزرگترین مأموریت آن در سالهای اخیر استقرار 16000 نگهبان امنیتی خود در 282 نقطه در عراق بوده است ، جایی که آنها از خطوط لوله انتقال نفت و دیگر دارایی های انرژی محافظت می کنند. این شرکت در آفریقا نیز محبوب است ، جایی که به طور سنتی فعالیت های خود را متمرکز می کند.

گروه امنیتی آسیا

گروه امنیتی آسیا یک نیروی قدرتمند افغان است که با رئیس جمهور کرزی مرتبط است. گروه امنیتی آسیا که متعلق به حشمت کرزی ، اولین پسر عموی حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان است ، یک گروه امنیتی بزرگ در این کشور جنگ زده است. حدود 600 نگهبان استخدام می کند. دفتر مرکزی آن در کابل است. این ارتش خصوصی میلیونها دلار تحت قرارداد ارتش آمریكا دریافت كرده است. اعتقاد بر این است که گروه امنیتی آسیا از کاروان تأمین ائتلاف که از افغانستان به جنوب می رود دفاع می کند.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *