بایدن پس از خروج آمریکا از افغانستان خطاب به ملت صحبت می کند بایدن پس از خروج ارتش از افغانستان گفت:

[ad_1]

میز دیجیتال ، واشنگتن جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه پس از خروج نیروهای خود از افغانستان خطاب به ملت گفت. در این مدت جو بایدن گفت که ماموریت ما در افغانستان موفقیت آمیز بوده است. او گفت که چاره ای جز ترک کابل ندارد. ما می خواهیم آمریکا را کاملاً ایمن نگه داریم. او به مبارزه برای حقوق بشر ادامه خواهد داد.

بایدن گفت ما 20 سال است که صلح را در افغانستان حفظ کرده ایم. هیچ کس دیگر نمی توانست کاری را که ما انجام دادیم انجام دهد. ما کسانی را که می خواستند با وجود طالبان ترک کنند ، اخراج کردیم. 1 لاک 25 هزار نفر از آنجا تخلیه شدند. بین 100 تا 200 شهروند آمریکایی وجود دارد. ما همه آمریکایی هایی را که مایل به بازگشت هستند می آوریم.

بایدن گفت ما دوست داریم از نزدیک با ائتلاف افغان همکاری کنیم. طالبان اکنون در افغانستان قدرت دارند. اکنون نمی توان هزاران نفر را به آنجا اعزام کرد. نباید از خاک افغانستان برای تروریست ها علیه ما و هیچ کشور دیگری استفاده شود. ما می خواهیم جهان را ایمن نگه داریم. شما وضعیت سومالی و دیگر کشورها را مشاهده کرده اید. وی خروج از افغانستان را بخشی از این استراتژی توصیف کرد.

وی در عین حال گفت که قدرت نظامی طالبان در آنجا قوی است. وی گفت: سیاست خارجی ما باید به نفع کشور باشد. اصول اساسی ما باید مطابق با آمریکا باشد. کارها باید به شیوه دموکراتیک انجام شود.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.