اقتصاد پاکستان در مسیر درستی حرکت می کند: رئیس جمهور پاک رئیس جمهور پاک گفت

[ad_1]

دفتر دیجیتال ، اسلام آباد عارف علوی ، رئیس جمهور پاکستان در مورد نتایج اقتصادی این کشور گفت که اقتصاد این کشور در مسیر درستی حرکت می کند. به گزارش شینهوا ، الوی در جلسه ای با اعضای جامعه تجاری روز چهارشنبه گفت: رشد اقتصادی نشان دهنده اعتماد جامعه تجاری به سیاست های اقتصادی دولت فعلی است. گام هایی در جهت بهبود بیشتر فضای کسب و کار در کشور با ارائه مشوق ها و فرصت های مختلف برداشته می شود.

رئیس جمهور گفت که جامعه تجاری نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا کرده است و اقدامات متعددی برای تسهیل آنها انجام شده است ، به ویژه در زمان همه گیری COVID-19. وی گفت که دولت بر ایجاد محیط کسب و کار مطلوب تمرکز دارد و به لطف تلاش هایش ، رتبه پاکستان در شاخص سهولت انجام کسب و کار از 136 به 108 ارتقا یافته است.

الوی گفت که علیرغم محدودیت های شدید مالی ، دولت پاکستان بسته ای از مشوق های مالی 1.2 تریلیون PKR (700 میلیون دلار) به جامعه تجاری و افراد محروم اجتماعی ارائه کرده است تا از آنها در برابر آثار سوء همه گیری محافظت کند. رئیس جمهور گفت صادرات در سال مالی 2020-2021 به بیش از 2500 میلیون دلار رسیده است و جمع آوری مالیات از هدف تعیین شده توسط شورای درآمد فدرال در دو ماه اول فراتر رفته است. سال مالی جاری نشان می دهد که وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است.

(IANS)

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.