اشرف غنی ، رئیس جمهور افغانستان خروج آمریکا از خشونت را متهم می کند: گزارش گزارش: اشرف غنی رئیس جمهور گفت – آمریکا مسئول خشونت ها در افغانستان است

[ad_1]

دفتر دیجیتال ، دهلی نو نخست وزیر نارندرا مودی امروز اعلام کرد که جایزه راجیو گاندی هل راتنا با جایزه Major Dhyan Chand Hel Ratna اهدا می شود. نخست وزیر مودی گفت که این تصمیم را به درخواست هموطنانش گرفته است. این جایزه بزرگترین افتخار ورزشی کشور است. این جایزه برای اولین بار در سالهای 1992-1991 اهدا شد. ویشواناتان آناند ، بازیکن شطرنج برای اولین بار با این جایزه تقدیر شد.

چرا Dhyan Chand را “جادوگر هاکی” می نامند

سرگرد دایان چند در 29 آگوست 1905 در پرایاگراد متولد شد. در هند ، این روز به عنوان روز ملی ورزش جشن گرفته می شود. نام اصلی دیان چند Dhyan Singh بود. دیان چند در سن 16 سالگی به ارتش هند پیوست. پس از انجام وظیفه ، او هاکی مهتابی را تمرین می کرد ، از این رو نام او دیان چند بود. هند به لطف ورزش خود در المپیک 1928 ، 1932 و 1936 مدال طلا کسب کرد. او در المپیک 1928 آمستردام 14 گل به ثمر رساند. در همین حال ، یک روزنامه محلی نوشت: “این جادو بود ، نه هاکی ، و دیان چند جادوگر است. از هاکی ” از آن پس او را جادوگر هاکی نامیدند. دیان چند در دوران حرفه ای بین المللی خود در 185 بازی 570 گل به ثمر رساند.

تحقیقات با شکستن چوب هاکی انجام شد

این بازیکن بزرگ هاکی در هلند با شک و تردید در توانایی ورزشی دیان چند ، همچنین تحقیر شد و چوب هاکی خود را نیز شکست. این زمانی بود که دیان چند 16 ساله بود. مقامات ورزشی هلند به احتمال وجود آهنربا در چوب هاکی Dhyan Chand توجه کردند ، سپس آن را شکستند و آن را بررسی کردند ، اما هیچ چیز مشابهی پیدا نکردند.

هویت در جهان

این که مجسمه او در یک باشگاه ورزشی وین نصب شده است ، که در آن چهار دست و چهار چوب در آنها به عنوان خدا نشان داده شده است ، تا چه حد باید دیانچاند آهن خود را در زمان خود ثابت کرده باشد. ایستگاه به نام Dhyan Chand نامگذاری شده است.

رئیس رقص

در سال 1936 ، دییان چند در بازیهای المپیک با آلمان بازی کرد. در همین حال ، سنبله ها و حتی جوراب هایش برداشته شد ، او در نیمه دوم پابرهنه بازی کرد و همچنین سه گل به ثمر رساند.

آمریکا را با رکورد 24-1 شکست دهید

هند اولین بازی خود را با ژاپن در المپیک 1932 در 4 اوت انجام داد و 11-1 برد. در فینال 11 آگوست ، هند به مصاف میزبان آمریکا رفت. هند رکورد جهان را 24 بر یک بدست آورد و باز هم مدال طلا را از آن خود کرد. چاند 8 ، روپ سینگ 10 گل به ثمر رساند

پست درب بر اساس شکایت توسط دیان چند اندازه گیری شد

دیانچاند حتی پس از چندین تلاش متوالی در این مسابقه موفق به گلزنی نشد. قبلاً چنین اتفاقی برایش نیفتاده بود. او بارها و بارها تلاش کرد ، اما توپ به گوشه دروازه برخورد کرد و برگشت.

نه تماشاگران و نه هیچ بازیکنی مشکوک نبودند که Dhyan Chand در حال بازی است. سرانجام او از طول درب به داور شکایت کرد. همه از شکایت او شگفت زده شدند. چنین چیزی هرگز در تاریخ هاکی رخ نداده است. هنگامی که پست درب بر اساس شکایت دیان چند اندازه گیری شد ، طبق قوانین درب کوچک بود.

پیشنهاد هیتلر رد شد

در المپیک برلین 1936 ، آلمان به هند اجازه نداد در نیمه اول مسابقه بین هند و آلمان حتی یک گل به ثمر برساند. سپس ، در نیمه دوم ، تیم هند شروع به گلزنی یکی پس از دیگری کرد ، در حالی که فشار ایجاد می کرد و آلمان و چهار تیم را ایجاد می کرد.

هیتلر قبل از پایان مسابقه ورزشگاه را ترک کرد زیرا نمی خواست تیمش شکست بخورد. نه تنها این ، در این مسابقه ، هیتلر همچنین خواستار بررسی چوب هاکی سرگرد دایان چند شد. گفته می شود که پس از مسابقه ، سرگرد دایان چند توسط هیتلر برای ملاقات فراخوانده شد و به او پیشنهاد یک پست ارشد در ارتش آلمان را داد. اما دیان چند آن را قاطعانه رد کرد.

[ad_2]

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *